یو پی اس اتاق سرور

اتاق سرور و یو پی اس

 یکی از دستگاه‌های بسیار مهم در اتاق سرور، ups server است. از یو پی اس در اتاق سرور به این خاطر استفاده می‌شود که عملکرد سرورها در حین قطع و وصل شدن جریان برق شهری نرمال و بدون مشکل باشد. در اتاق‌های سروری که یو پی اس سرور ندارند قطعا با قطع و وصلی جریان برق شهری، سرورها از کار افتاده یا دچار آسیب‌های جدی می‌شوند و حتی ممکن است اطلاعات ارزشمند شما به خطر افتند که باید به وسیله یو پی اس سرور جلوگیری شود.

یو پی اس اتاق سرور

اتاق‌های سرور شامل فناوری‌های متفاوتی می‌باشد که به شکل دستگاه در اختیار فرد نظارت کننده قرار می‌گیرد. یکی از دستگاه‌های با اهمیت اتاق سرور، ups است. یو پی اس در اتاق سرور به جهت عملکرد نرمال سرورها در حین قطع و وصل شدن جریان برق شهری اعمال می‌شود. در اتاق‌های سرور بدون یو پی اس قطعا با مسئله قطع و وصلی برق شهری، سرورها از کار افتاده یا دچار آسیب‌های جدی می‌شوند که باید به وسیله یو پی اس آن را برطرف کند. با استفاده از یک دستگاه یو پی اس با توجه به حجم سرورها باید برای هر تعداد سرور یک دستگاه یو پی اس کوچک در نظر داشت. در شرایطی غیر از این قطعا این امکان را ندارید که پاسخگوی نیاز به تغذیه برق و برطرف کننده مشکل قطع و وصل جریان برق متناوب باشیم.

شرایط تجهیزات اتاق سرور

تجهیزات اتاق سرور مثل سرورها باید بصورت مداوم درحال کار باشند. قطع ناگهانی برق شهر موجب خاموشی و عدم کارکرد آن‌ها می‌شود. همچنین خاموش شدن ناگهانی تجهیزات ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات مهم دیتابیس‌ها یا خرابی سیستم عامل شود. از عوامل خیلی مضر برای سلامت سرورها و تجهیزات آن‌ها، نوسانات برق شهری می‌باشد که باعث سوختن آن‌ها می‌شود. به همین خاطر استفاده از UPS سرور جز الزامات اتاق سرور می‌باشد.

همان طور که می‌دانید دستگاه‌های الکترونیکی و خصوصا اطلاعات، از ارزش بسیار‌ بالایی برخوردار هستند و این ارزش به‌ طرز خاصی درباره‌ی سرور‌ها و مودم‌ها احساس می‌شود.

پس قاعدتا وجود یو پی اس (UPS) مناسب برای سرورها، به‌خصوص اتاق‌ سرور شرکت‌ها، و نیز برای مودم‌ها ازاهمیت زیادی برخوردار است.

انتخاب ups مناسب برای سرورها

1- توان یو پی اس:

توان خروجی دستگاه برق اضطراری بر اساس کیلو ولت آمپر KVA می‌باشد. اول برق مصرفی تجهیزات محاسبه می‌گردد. این مقدار از روی پلاک‌های دستگاه‌ها یا کاتالوگ آن‌ها قابل مشاهده می‌باشد. در عمل توان دستگاه‌ها ممکن است به توان نامی نرسد اما انتخاب ظرفیت بالاتر قابل اطمینان‌تر می‌باشد. حدودا 30 درصد بالاتر از توان مصرفی جهت انتخاب ups دستگاه سرور مناسب است.

2- انتخاب باتری مناسب:

پس از محاسبه توان زمان بازدهی یا بکاپ را مورد نظر قرار می‌دهیم. توان باتری یو پی اس بر اساس آمپر ساعت AH می‌باشد. فرمول محاسبه میزان باتری به صورت زیر می‌باشد.

( ظرفیت باتری AH * ولتاژ باتری * ضریب ثابت ) تقسیم بر توان مصرفی

به عنوان مثال اگر باتری 100AH و 12V داشته باشیم و مصرف ما 500 وات باشد زمان برق دهی به صورت زیر می‌باشد.

EX: (100AH * 12V * 0.85) / 500 = 2hrs

3-نوع مناسب UPS server :

مدلی از یو پی اس را انتخاب می‌کنیم که علاوه بر برق دهی در زمان قطعی برق شهر در برابر نوسانات برق شهر از دستگاه سرور محافظت کند. 

یو پی اس سرور با توجه به هزینه و ساختار آن جهت برق دهی به کلیه دستگاه‌ها مثل سیستم سرمایش یا گرمایش و امثال آن مناسب نیست. زمان برق دهی این دستگاه نیز محدود می‌باشد. به همین منظور جهت مصارف بالا یا برق دهی طولانی از یک ژنراتور جهت تامین برق پشتیبان استفاده می‌گردد.

اتاق سرور و یو پی اس

کارایی یو پی اس برای سرور و مودم و تجهیزات ماینینگ چیست؟

دستگاه یو پی اس برای سرورها در موارد قطعی کامل برق، نوسان، نویز و حتی صاعقه جریان عادی را برقرار می‌کند. به عبارتی این دستگاه یک منبع تغذیه‌ی بی وقفه می‌باشد که از خطرات و آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

یکنواختی جریان برق و بدون اختلال بودن، امری بسیار مهم برای سرورها و مودم‌ و تجهیزات ماینینگ می‌باشد. نوسان یا قطعی برق می‌تواند باعث حذف حافظه‌ی دستگاه‌ها و از دست رفتن داده شود که احتمال دارد قابل بازیابی نباشد.

همین طور احتمال دارد به دستگاه‌های گران-قیمت الکترونیکی صدمه وارد شود که خسارت مالی بالایی را به همراه خواهد داشت.

یو پی اس اتاق سرور در چه محل هایی کاربرد دارد؟

چه در مصارف شخصی، چه ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی نباید از یو پی اس سرور و مودم صرف نظر کرد. یکی از مهم ترین کاربردهای یو پی اس سرور برای مراکز داده (data centers) است. افزون بر این در بیمارستان‌ها، ادارات دولتی و خصوصی مثل کارگذاری‌های بیمه، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و حتی مدارس از یو پی اس استفاده می‌شود.

توجه داشه باشید طبق مفاد و شرایط سازمان افتا یو پی اس‌ها حتما باید در خارج از اتاق سرور قرار بگیرند. شرایط اطفا حریق اتاق یو پی اس ها باید طبق شرایط ویژه آن رعایت شود.

یو پی اس از لحاظ اقتصادی چه سودی برای ما دارد؟

احتمال دارد یکی از نگرانی‌ها در تهیه‌ی ups سرور، قیمت یو پی اس سرور باشد؛

اما اگر به قیمت تمام‌شده‌ی سرورها و ارزش اطلاعات موجود در سرورها توجه کنیم، متوجه می‌شویم که یو پی اس  برای سرور کاملاً توجیه اقتصادی دارد.

البته که خرید یو پی اس سرور هزینه‌ی بالایی هم ندارد و با هر توان مالی این امکان را دارید که اقدام به تهیه‌ی آن کنید و هر یو پی اس سرور می‌تواند مدت زمان طولانی‌ای به کار گرفته شود.

دو مؤلفه مهم در انتخاب یو پی اس برای سرور و مودم و تجهیزات

1- شکل ظاهری دستگاه ups

یو پی اس ها از لحاظ شکل ظاهری دو دسته هستند:

الف) ایستاده یا tower

ب) خوابیده یا rackmount

جهت پشتیبانی از سرور، سخت افزارهای موجود در شبکه و بسیاری از تجهیزات مهم و حساس دیگر از نوع Rackmount استفاده می‌‌گردد. ارتفاع این نوع قابل افزایش است، که سبب صرفه‌جویی در فضا می‌شوند و اجزای آن در کنارهم قرار می‌گیرند.

2- ظرفیت و زمان پشتیبانی:

یو پی اس سرور با توجه به ظرفیت و انرژی خود، زمان مشخصی دستگاه‌ها را پشتیبانی می‌نماید. هر چه تعداد دستگاه‌های مورد حفاظت زیادتر باشد، یو پی اس سرور باید ظرفیت بیشتری داشته باشد.

انتخاب UPS برای سرورهای HP

یو پی اس سرور به منظور تعبیه کردن یک منبع انرژی جایگزین مخصوص تجهیزات الکترونیکی در صورت وقوع هر گونه نوسان یا خرابی منبع تولید انرژی تجهیزات، طراحی شده‌اند. منبع جایگزین یک سرویس دهی پیوسته و بدون قطعی را برای کاربردهای حساس و مهم مثل شبکه‌های حساس، مراکز کامپیوتری، سرورهای اینترنت و اینترانت فراهم می‌نماید که اصلی‌ترین معیارش حداکثری قابلیت اطمینان و حداکثری زمان سرویس دهی آن است.

خرابی‌های جریان برق، افزایش‌ها یا کاهش‌های نوسان برق می‌توانند به از دست رفتن داده‌ها و اطلاعات، آسیب به تجهیزات و خرابی اینترنت منجر شوند که قاعدتا هزینه‌های گزافی را به کسب و کار شما می‌رسانند. تلفات انرژی، حتی برای یک لحظه، می‌تواند سبب رسیدن صدمات جدی به سیستم‌های IT و تجهیزات حساس شود. 

UPS سرور HP شرایط تامین انرژی را با کاهش دادن نوسانات لحظه‌ای و هارمونیک‌های ناخواسته، تامین می‌نماید.
معمولا از ups جهت حافظت سخت افزارهایی مانند کامپیوترها، مراکز داده، تجهیزات ارتباطات مخابراتی یا سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می‌گردد به این خاطر که یک اختلال برق ناخواسته و ناگهانی می‌تواند منجر به صدمات جدی، تلفات، اختلال جدی در کسب و کار یا تلفات داده شود.

انتخاب UPS برای سرور DL

به طور معمول جهت کاربردهای غیر حساس مثل دوربین مداربسته (شرایطی که وخامت اوضاع زیاد نباشد)، یک UPS آفلاین، مسائل مربوط به کیفیت برق را در مواردی از جمله قطعی کامل جریان برق شهری، کاهش یا افزایش نوسان برق، حل می‌نماید. ولی جهت تامین برق اضطراری سرورها، این نوع یو پی اس ها اصلا پیشنهاد نمی‌گردد. اگر قطعی جریان برق شهر وجود داشته باشد، یک UPS خارج از خط، انرژی باطری موقت را فراهم می‌نماید. چون برق خروجی این یو پی اس ها بصورت سینوسی کامل نمی‌باشد و می‌تواند به منابع تغذیه سرورهای اچ پی و بخصوص سرور ML صدمه وارد کنند. البته بیشتر سرورها و بخصوص سرورهای HP مجهز به واحد محافظت کننده در ورودی power supply هستند و تا حدی از ورود جریان غیر مطمئن به داخل سرور جلوگیری کند ولی خود پاور دستگاه در معرض خطر می‌باشد.

بعضی از دستگاه‌های لاین اینتراکتیو که خروجی آن‌ها موج سینوسی کامل باشند نیز کاملا گزینه مناسب برای استفاده در سرورها می‌باشند. این نوع دستگاه‌ها حتما باید مجهز به ترانس برای تثبیت ولتاژ نیز باشند تا از ورود نوسان به سرور جلوگیری کنند.  

در حفاظت کامل روی همه‌ی سیستم‌ها با کاربردهای بحرانی، جهت حل تمام موارد شامل نویز روی خط، تغییرات زودگذر کلیدزنی، تغییرات فرکانس و… نیازمند UPSهای آنلاین با تکنولوژی Double Conversion هستید. این نوع یو پی اس ها با بازسازی مجدد جریان برق و تامین دائمی جریان برق ثابت، نوسانات بی نظم  برق شهر را کنترل می‌کنند.

نورتوس با استفاده از سوابق خوبی که به جهت تامین برق اضطراری اتاق‌های سرور دارد، بهترین و با کیفیت‌ترین گزینه‌ها را برای مشتریان خود معرفی می‌کند و  بسته‌ای از راه حل‌های تامین UPS برای سرورهای شما را ارائه می‌کند. تنها کافی است که با کارشناسان مجرب شرکت در ارتباط باشید تا از این تجربیات بهره‌مند گردید.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما از طریق شماره‌های موجود در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

سرور چیست؟

سرور، رایانه‌ای قدرتمند است که برای ارتباط در یک شبکه کامپیوتری یا در بستر اینترنت تنظیم می‌گردد.

استفاده از یو پی اس برای انواع سرورها و در اتاق سرور، تغذیه برق لازم برای همیشه در دسترس بودن سرورها را فراهم می‌آورد. وجود ups server منجر به پیشگیری از آسیب دیدن سرور و از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی آن خواهد شد.

کامپیوتر سرور همیشه روشن و قدرتمند می‌باشد که کاربران می‌توانند در مواقع مختلف از آن انتظار پاسخ به درخواست‌های خود را داشته باشند.

انواع سرور های رایانه ای

1-server تحت شبکه

در سرورهای تحت شبکه تمام کامپیوترهای موجود در شبکه از سیستم سرور فرمان گرفته و نیازهای تحت شبکه خود را با وجود آن تامین می‌نمایند.

2- server اینترنتی

این شبکه تا حدی گسترده‌تر و شامل تمامی رایانه‌هایی که از طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند، می‌شوند. سرورهای اینترنتی اطلاعاتی که در هر ساعت از 24 ساعت شبانه روز بر روی پهنای اینترنت جستجو شده را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ویژگی‌های سیستم سرور

  • منحصر بودن منابع سخت افزاری
  • امنیت بسیار بالا
  • اتصال همیشگی و دائمی به اینترنت
  • امکان پیاده سازی raid نرم افزاری و سخت افزاری روی سیستم سرور
  • قابلیت افزایش و ارتقاء سخت افزار
  • قدرت پردازش و محاسباتی سریع

اتاق سرور چیست؟

اتاق سرور، اتاقی می‌باشد که به جهت حفظ و نگهداری سرورها، روترها، سوییچ‌ها و مابقی تجهیزات مرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرند. که شرایط محیطی و عملکردی را برای سرورها و تجهیزات مرتبط فراهم می‌کند. در هر سازمان مسئولیت اتاق سرور، سرویس دهی به کارکنان می‌باشد. یکی دیگر از مسئولیت‌های اتاق سرور حفظ شرایط مناسب برای سلامتی سرورها و تضمین عملکرد آن‌ها است. عدم کارکرد کاملا درست هر جز از این اتاق می‌تواند تمام امورات یک سازمان را مختل می‌کند. نظر به این که یکی از قسمت‌های مهم شرکت‌ها اتاق‌های سرور هستند، در ساخت آن، استانداردهای لازم مورد توجه قرار می‌گیرد که در آخر مسئله‌ای ایجاد نشود.

شما این امکان را دارید انواع استابیلایزر، باتری یو پی اس و تجهیزات ups با بهترین کیفیت و قیمت از سایت نورتوس سفارش دهید و تحویل بگیرید.

شما این امکان را دارید افزون بر باطری تمامی لوازم جانبی راه اندازی ups سرور را با بهترین کیفیت از فروشگاه نورتوس خریداری نمایید.

نورتوس تمامی محصولات و لوازم خود را به طور کاملا مستقیم و بدون واسطه به مشتریان عرضه می‌نماید و مشتریان دیگر هزینه‌ی اضافی برای عمل واسطه‌گری پرداخت نمی‌کنند.

در صورتی که سوال و یا درخواست مشاوره درباره خرید خود دارید این امکان را دارید با شماره‌های پشتیبانی تماس حاصل فرمایید و مسئله و سوال خود را با متخصصین ما در میان بگذارید.

شرکت نورتوس با ارائه انواع یو پی اس مناسب برای سرورها از اطلاعات شما در برابر خطرات محافظت کرده و از هرگونه ضرر مالی مرتبط با قطع برق جلوگیری می‌نماید.

شرکت نورتوس با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی، یوپی اس خانگی، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس آماده خدمت رسانی می‌باشد. جهت اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره این امکان را دارید از صفحات مربوطه سایت نورتوس بازدید نمایید با شماره 05138381009 در مشهد تماس حاصل فرمایید.