یو پی اس برای یونیت دندانپزشکی

یو پی اس برای دندانپزشکی

چرا باید از یو پی اس در دندانپزشکی استفاده کنیم؟ یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی به یو پی اس برای یونیت دندانپزشکی نیاز دارد به این دلیل که از عملکرد صحیح و تامین برق یونیت دندانپزشکی و دستگاه‌های دیگر از جمله دستگاه رادیوگرافی، لایت کیور و… اطمینان خاطر داشته باشند.

یونیت دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین اجزای یک مطب دندانپزشکی هستند که باید کاربرد راحتی برای دندانپزشک داشته باشد. درواقع یونیت دندانپزشکی قلب هر مطب دندانپزشکی است و کوچکترین اختلال در عملکرد آن باعث مختل شدن کارآیی مطب می‌شود. یونیت‌ ابزاری‌‌ برای‌ کنترل‌ حرکات‌ صندلی‌ و کلیه‌ اینسترومنت‌هایی‌ که‌ دندانپزشک‌ به‌ وسیله آن‌ ابزار بیمار را مداوا می‌کند می‌باشد.

استفاده از یو پی اس در دندانپزشکی و کاربرد آن

هزینه‌های بالایی سالانه به منظور تامین و تعمیر دستگاه‌های مراکز دندانپزشکی مصرف می‌گردد. حساسیت این دستگاه‌ها در مقابل نوسانات جریان برق بسیار زیاد است، برای کم شدن خسارات استفاده از یو پی اس ضروری است. یو پی اس‌ها علاوه بر تامین برق اضطراری می‌توانند برق‌های با کیفیت و متناوب را در اختیار یونیت دندانپزشکی قرار دهند.

برق شهر دارای نوسانات ولتاژ متفاوتی می باشد که این نوسانات می توانند برای دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی خطرناک باشند به نحوی که حتی باعث آسیب دیدن جدی دستگاه ها نیز می گردد. این امر در تجهیزات حساس همچون تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی بیشتر دیده می شود.

آیا می دانید استفاده از دستگاه یو پی اس می‌تواند علاوه بر جلوگیری از قطع ناگهانی برق، در زمان قطع شدن برق دستگاه‌ها را روشن نگه دارد. در مواقعی هم که برق شهری متصل است نوسانات ولتاژ برق را تصحیح می کند؟!؟

ضرورت وجود یو پی اس برای دندانپزشکی

قطع برق شهری یکی از مهم ترین عوامل ایجاد وقفه و تاخیر در فعالیت های کلینیک ها و مطلب های پزشکی مخصوصا دندانپزشکی هستند. به این خاطر که اکثر تجهیزات دندانپزشکی از جمله یونیت،کمپرسور، آمالگاماتور، اتوکلاو، ساکشن و … با قطع برق عملا کارآیی خود را از دست می دهند و موجب توقف کار دندانپزشک می گردند.

به جهت جلوگیری از این اتفاقات استفاده از یک منبع ذخیره برق که دارای استابلایزر  باشد و در برابر نوسانات ولتاژ، حفاظت داشته باشد بسیار ضروری است. یو پی اس های مگامداوم با ذخیره برق در زمان روشنایی، توانایی تامین انرژی مورد نیاز برای تمامی تجهیزات ضروری دندانپزشکی در زمان قطعی را دارند. این یو پی اس ها علاوه بر تامین برق در زمان خاموشی، با فیلتر کردن نوسانات موجود در برق شهری ( که یکی از علت های اصلی آسیب دیدن دستگاه ها است ) سبب افزایش طول عمر مفید تجهیزات پزشکی شده و آنان را در برابر خطرات که ممکن است به دلیل وجود شوک هایی که ناشی از تغییرات ناگهانی ولتاژ و جریان هستند، محافظت می کند.

به جهت اینکه بتوان از یک یو پی اس در مرکزی استفاده کرد ضروری است تا توان مصرفی تجهیزات و دستگاه های برقی که قرار است به یوپی اس وصل شوند را محاسبه کرد برای آشنایی با انتخاب یو پی اس کارشناسان فنی و مهندسان شرکت نورتوس شما را راهنمایی خواهند کرد.

حال برای یک مطب دندانپزشکی که در زمان قطع برق به یونیت ، کمپرسور و آمالگاماتور نیاز دارد می شود از یک یو پی اس 5KVA یا یوپی اس 7KVA استفاده کرد معمولا دستگاه های ضروری و دارای اهمیت که باید در هنگام قطعی برق حتما کار کنند را به UPS متصل می کنند.

اجزا یونیت دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی دستگاهی است که با استفاده از جریان برق،جریان مایعات یا هوا جهت راه اندازی تعدادی از وسایل و دستگاههای دندانپزشکی استفاده می شود. هر یونیت به طور کلی از چهار قسمت تشکیل می شود: 1-صندلی، 2-جعبه باکس و تابلیت، 3-چراغ، 4-کراشور (لیوان پرکن، دستشویی و ساکشن) و این تشکیلات شامل حداقل یک دستگاه کمپرسور می باشد.
نظر به اینکه وجود نوسانات در سیستم برق شهری و احتمال رساندن آسیب به دستگاهها و پیشگیری از اتلاف وقت پزشک و بیمار به خاطر نبود برق برای ادامه کار، این دستگاه می بایست به یوپی اس مجهز باشد.

یو پی اس ups برای دندانپزشکی

یو پی اس مناسب برای دندانپزشکی

شرکت نورتوس با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب جهت استفاده برای جامعه پزشکی و دندانپزشکی، دستگاه‌های تصویربرداری و پزشکی، دستگاه های صنعتی و اداری و … همواره تلاش می کند خدمات کاملی به جامعه خصوصا به جامعه پزشکی کشور ارائه نماید. که تا کنون به لطف خدا و تیم حرفه ای و دوره دیده تواسنته ایم رزومه قدرتمندی در بخش بهداشت و درمان بدست آوریم.

شما می‌توانید بهترین و انواع یو پی اس مناسب برای یونیت دندانپزشکی و سایر دستگاه های مورد استفاده در دندانپزشکی را از شرکت ما تهیه نمایید.

شرکت نورتوس با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یو پی اس دوربین مداربسته، یو پی اس آسانسور، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه پزشکان، مراکز بهداشت و درمانی، بیمارستان ها و کلینیک ها می باشد.  جهت اطلاعات بیشتر در زمینه استفاده از یو پی اس در صنایع پزشکی و اطلاعات بیشتر در زمینه خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و تعمیرات یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره رایگان می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 05138381009 جهت خرید ups در مشهد تماس حاصل فرمایید.

نورتوس ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT .

یو پی اس مخصوص دندانپزشکی

بهترین یو پی اس برای یونیت دندانپزشکی چه نوع یو پی اس است؟

یو پی اس پیشنهادی برای یونیت های دندانپزشکی استفاده از یو پی اس های لاین اینتراکتیو است. جهت آشنایی بایو پی اس های لاین اینتراکتیو روی لاین اینتراکتیو کیلیک کنید. البته انتخاب بهترین یو پی اس جهت خرید نیازمند توجه به المان‌های دیگری نیز هست. از جمله توانی که نیاز دارید، میزان زمانی که برای قطعی و پشتیبانی نیاز دارید که اصطلاحا بکاپ گفته می‌شود و … .

انتخاب توان مناسب یو پی اس دندانپزشکی به مشاوره تخصصی نیاز دارد اما به صورت حدودی و صرفا برای آشنایی می‌توان گفت که انتخاب یو پی اسی با توان مناسب به تعداد یونیت‌ها بستگی دارد. شاید بتوان گفت به ازای هر یونیت می‌توان یک کاوا درنظر گرفت. اما به طور متوسط و معمول دستگاه‌هایی با رنج توانی 6KVA-20KVA به این منظور خریداری می‌شوند. اما برای این‌که بتوانید معقول و متناسب با نیازتان هزینه کنید پیش از خریداری یو پی اس از مشاورین متخصص کمک بگیرید.

جهت خرید یو پی اس اول باید تجهیزات دندانپزشکی شما بررسی و برآورد بار شوند تا یو پی اس مناسب انتخاب گردد. مهندسین ما در شرکت نورتوس با بیش از 30 سال دانش و سابقه در حوزه تجهیزات برق اضطراری و همکاری با مطب‌های دنداپزشکی متعدد و بیمارستان ها و آزمایشگاه ها و مراکز بهداشت  در حوزه درمان، آماده ارائه مشاوره رایگان و کمک به شما در راستای خرید یو پی مناسب نیازتان هستند. شما این امکان  را دارید همین الان برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و با انتخاب آیکون واتساپ در گوشه پایین سمت راست به صورت آنلاین مشاوره دریافت نمایید.

تعمیرات یو پی اس و پشتیبانی دستگاه‌های یو پی اس (برق اضطراری) مجموعه‌تان را به کادر فنی مجرب ما بسپارید.

با ارسال فرم درخواست خدمات تیم پشتیبانی ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.